Посвідка на тимчасове або постійне проживання в Україні

 • Дізнайтеся як отримати тимчасову або постійну посвідку на проживання в Україні.
 • Отримайте консультацію міграційного адвоката або юриста по оформленню посвідки.
 • Дізнайтеся умови надання послуг і вартість отримання посвідки на проживання.
 • Вибирайте вигідні умови від міграційних фахівців.

Подайте запит і отримаєте професійні консультації та пропозиції від міграційних компаній які надають послуги з оформлення документів та отримання посвідки на проживання в Україні.

Подати запит *

* – створивши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, що підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних компаній та вибрати найкращі умови.

  Створення запиту в категорії: « Посвідка на проживання в Україні». Для отримання максимально якісної консультації вкажіть своє Ім’я, Телефон або E-mail, та опишіть Ваше питання.

  Отримати посвідку на постійне або тимчасове проживання в Україні.

  Питання, як отримати дозвіл на проживання в Україні, хвилює багатьох іноземців. Громадяни інших держав приїжджають в нашу країну щоб вчитися, працювати, вести власний бізнес. Деякі люди мають родичів в Україні і повертаються до коріння. Постійна і тимчасова посвідка на проживання в Україні дозволяють перебувати на території країни без будь-яких обмежень і користуватися більшістю прав, якими наділені власники українського паспорта.

  Які права дає посвідка на проживання в Україні?

  Посвідка на проживання – це офіційний документ, що підтверджує право безперешкодного перебування на території країни. Вона може бути тимчасовою і постійною. В Україні ви можете отримати посвідку будь-якого типу.

  Отже, які права дає посвідка на постійне проживання в Україні? Крім можливості проживання в країні, до їх числа відносяться:

  • Офіційне працевлаштування в Україні (для власників тимчасової посвідки буде потрібно додатковий дозвіл);
  • Можливість відкрити банківський рахунок в будь-якій фінансової організації країни;
  • Можливість відкриття бізнесу, реєстрації в якості ФОП або юридичної особи в будь-якій формі власності (акціонерне товариство, ТОВ);
  • Право на освіту. Особа, яка має дозвіл на проживання, може вступити в будь-який університет України. Його діти можуть відвідувати дитячі садки і школи;

  Тимчасова і постійна посвідка на проживання в Україні містять і певні обмеження. Наприклад, власники документа не мають права брати участь у виборах президента, парламенту, місцевих органів. Разом з тим, на підставі посвідки на проживання людина може прожити в Україні 5 років, необхідні для отримання громадянства.

  Як отримати тимчасову посвідку на проживання?

  Перед тим як отримати посвідку на проживання в Україні, спочатку необхідно визначитися, який саме документ вам потрібен. Якщо ви приїжджаєте до країни на деякий час, вам вистачить тимчасового. Таку посвідку отримати простіше, ніж постійну, а при необхідності вона може бути продовжена.

  Підстави для отримання посвідки.

  Для того щоб отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні, необхідні відповідні підстави. В їх число входять:

  • Отримання дозволу на працевлаштування;
  • Реєстрація власного бізнесу;
  • Отримання вищої освіти;
  • Волонтерська діяльність;
  • Возз’єднання сім’ї і т.д.

  Підстав для отримання посвідки досить багато, завдяки чому оформити посвідку на проживання в Україні можуть всі бажаючі.

  На який термін може бути видана посвідка на тимчасове проживання.

  Посвідка на тимчасове проживання в Україні дає право перебувати в країні протягом певного терміну. Його тривалість залежить від того, на яких підставах ви отримуєте документ. Якщо посвідка видається іноземному студентові, документи видаються на весь період навчання. Якщо громадянин прибуває для працевлаштування, посвідка на проживання видається на термін, протягом якого буде діяти дозвіл на роботу. Тривалість посвідки у цій підставі коливається від 6 місяців до 3 років.

  Якщо іноземний громадянин прибуває в Україну в рамках проектів міжнародної технічної допомоги, посвідка на проживання оформляється на термін, необхідний для виконання всіх необхідних робіт. При реєстрації компанії в Україні, іноземець має право отримати посвідку, терміном на 2 роки. Крім того, законодавством передбачена можливість видачі посвідки на тимчасове проживання терміном на 1 рік для інших випадків.

  Як отримати тимчасову посвідку на проживання?

  Для отримання посвідки на проживання в Україні, іноземний громадянин повинен звернутися в територіальне управління Державної міграційної служби (ДМС). Посвідка оформляється на підставі заяви, подати її в ДМС потрібно тільки особисто. У заяві необхідно вказати термін і підстави для її отримання. Для видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні, документи знадобляться наступні:

  • Посвідчення особи (оригінал і копія). Необхідно надати копії сторінок, на яких стоїть штамп про перетин кордону і віза. Також необхідний і нотаріально завірений переклад;
  • Поліс медичного страхування на весь термін дії посвідки на проживання;
  • Клопотання особи, яка приймає іноземця;
  • Квитанція про сплату державного мита;
  • Документ, що підтверджує підставу для отримання посвідки.

  При продовженні тимчасової посвідки на проживання в Україні, документи аналогічні. При зверненні в Державну міграційну службу, необхідно надати посвідку на проживання, термін якої вже закінчився.

  Розгляд заяви здійснюється протягом 15 робочих днів. Весь цей час іноземець повинен перебувати на території України. У разі успішного розгляду ви зможете отримати документ, якщо є проблеми, заявника зобов’язані сповістити про це і пояснити причину відмови.

  Як отримати посвідку на постійне проживання?

  Посвідка на постійне проживання в Україні дає можливість громадянину іншої держави безперешкодно перебувати на території держави без будь-яких обмежень. Якщо ви отримаєте таку посвідку, ви зможете перебувати в країні без необхідності виїжджати куди-небудь.

  Крім того, власники постійної посвідки в Україні мають право на працевлаштування без додаткових дозволів. У перелік прав іноземних громадян мають посвідку на постійне проживання в Україні входить і можливість отримання громадянства. Якщо ви отримали цей документ, оформлення паспорта необов’язково.

  Підстави для отримання посвідки на постійне проживання.

  Оформлення дозволу на проживання в Україні на постійній основі відрізняється від тимчасового. Головні відмінності полягають в переліку підстав. Законодавство виділяє дві основні групи осіб, які можуть отримати даний документ. До першої групи входять:

  • Провідні світові діячі в сфері культури, артисти;
  • Висококваліфіковані фахівці в різній діяльності;
  • Родичі другого покоління;
  • Особи, які отримали офіційний статус біженця в країні.

  Всі хто входить в першу групу, мають право на отримання постійної посвідки на проживання за квотою, яка оновлюється щорічно. Друга група отримує документи поза всякою квоти. До їх числа відносяться:

  • Подружжя громадян України, які прожили на території країни більше двох років;
  • Родичі першого покоління;
  • Особи з підтвердженими корінням в Україні, а також люди, що народилися в країні, але вийшли з громадянства;
  • Опікуни або піклувальники дітей з України;

  Також до числа осіб, які можуть отримати посвідку поза квотою, відносяться іноземні громадяни, чиє перебування є важливим для державних інтересів, в тому числі іноземні дипломати, посли, інші особи. Згідно з останніми змінами в законодавстві, посвідка також може бути оформлена для осіб, які брали участь в бойових діях на сході України на стороні ВСУ.

  Що потрібно для оформлення постійної посвідки?

  Отже, як отримати посвідку на постійне проживання в Україні? Як і у випадку з тимчасовим дозволом на проживання, постійний видається Державною міграційною службою. Необхідно звернутися туди із заявою за встановленою формою. До заяви додається пакет документів, що включає в себе:

  • Паспорт іноземного громадянина з нотаріально завіреним перекладом;
  • Копія дозволу на імміграцію;
  • Віза D (необов’язково, але якщо вона є, рекомендується її прикласти);
  • 4 фото розміром 3.5х4.5;
  • Квитанція про сплату державного мита.

  Розгляд документів здійснюється протягом 7 днів. Після цього державні органи зобов’язані винести рішення за вашою заявкою.

  Який вигляд має посвідка на проживання?

  До 2018 року посвідку на проживання видавали у вигляді паперового документа, проте з 1 червня 2018 був затверджений новий порядок. Тепер посвідка являє собою пластикову ID-карту зі спеціальним електронним чіпом. На карті міститься наступна інформація:

  • Прізвище;
  • ім’я;
  • По батькові (якщо є);
  • Дата народження;
  • Термін дії дозволу на проживання;
  • Оцифрований підпис.

  На електронному чіпі міститься додаткова інформація. Зокрема, тут вказано місце проживання громадянина, про його сімейний стан, про народження дітей, ІПН і т.д. Разом з тим, в деяких територіальних управліннях ДМС немає технічної можливості оформити посвідку в вигляді ID-карти. В такому випадку можлива видача документа у вигляді книжечок.

  Реєстрація після отримання посвідки.

  Якщо ви отримуєте постійну або тимчасову посвідку на проживання в Україні, ви зобов’язані пройти реєстрацію. Реєструватися потрібно за місцем фактичного проживання. Іноземець повинен пред’явити в територіальному управлінні ДМС документ, що підтверджує право власності на житло. Якщо громадянин іншої країни орендує житло, необхідно пред’явити договір оренди. Зробити це особа зобов’язана не пізніше ніж через 30 календарних днів з моменту отримання постійного або тимчасового дозволу на проживання.

  Як отримати посвідку на проживання для росіян?

  З 2014 року відносини між Україною і Росією погіршилися, в зв’язку з чим змінилися і правила отримання посвідки на проживання в Україні для росіян. Тому отримати документ на загальних підставах для громадян цієї країни непросто. З’явилися додаткові перевірки, в зв’язку з чим особам доводиться втрачати чимало часу. Тому якщо є можливість, краще скористатися спеціальними підставами.

  Між державами колишнього СНД діє договір, за яким особи, що знаходилися на момент розпаду СРСР на території іншої країни і залишилися там на ПМЖ, можуть отримати посвідку на проживання в спрощеному порядку. Наприклад, якщо людина до 1990 року проживав в Україні, виїхав в Росію перед розпадом СРСР і змушена була залишитися в цій країні, вона може повернутися в Україну і оформити посвідку.

  Також росіяни можуть отримати посвідку на проживання і на підставі репатріації – повернення до коріння або по возз’єднанню з родиною. Якщо у громадянина РФ є в Україні родичі, він може отримати постійну або тимчасову посвідку на проживання в спрощеному порядку.

  Ще одна можливість отримати посвідку на проживання – одруження з громадянином або громадянкою України. Якщо у росіянина є така можливість, він отримає посвідку, терміном на два роки. По закінченню цього терміну громадянин РФ може отримати постійну посвідку, або ж вступити в громадянство України за спрощеною процедурою. Крім того, можливе отримання посвідки на проживання і в тому випадку, якщо росіянин отримав в Україні статус біженця.

  Чому для отримання посвідки на проживання краще звернутися до професіоналів.

  Отримати дозвіл на проживання в Україні буває непросто. Це досить складна процедура, сполучена з бюрократією. По-перше, вам доведеться витратити величезну кількість часу на оформлення необхідних документів. По-друге, державні органи можуть затягувати з прийняттям рішень або видачею дозволу на проживання. Щоб уникнути таких проблем, краще звернутися до професіоналів.

  Спеціалізовані компанії допоможуть вам значно прискорити процес отримання посвідки на проживання. У таких фірмах працюють досвідчені юристи, які готові надати повний комплекс послуг. Звертаючись в такі компанії ви отримуєте посвідку на проживання під ключ, від клієнта практично нічого не потрібно. Фахівці допоможуть підготувати всі необхідні документи, представлять ваші інтереси в державних органах і проконтролюють, щоб процедура пройшла за повним дотриманням закону.

  Як знайти підходящу юридичну фірму?

  Для того щоб знайти юридичну компанію, яка дійсно вам допоможе, необхідно скористатися спеціалізованим пошуком. Підібрати кращу фірму ви зможете за допомогою пошукового сервісу Poshuk.info. На нашому сайті ви зможете знайти юридичну компанію, яка пропонує необхідні послуги. Все що вам потрібно – це тільки ввести пошуковий запит. Всього через 2 секунди після цього запиту ви отримаєте список перевірених фірм, готових вирішити вашу проблему.

  Poshuk.info – це найшвидший і зручний спосіб підібрати кращу юридичну компанію. Скориставшись сервісом, ви маєте можливість порівняти ціни та вибрати фірму, яка пропонує послуги за вигідною вартістю.

  Залишились питання щодо отримання посвідки на проживання в Україні? Отримайте всі відповіді, створивши запит:

  Подати запит *

  * – створивши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, що підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних компаній та вибрати найкращі умови.