Ліцензія на небезпечні відходи

Ліцензія на утилізацію відходів на Poshuk.info:

  • Професійні компанії, що надають послуги з отримання ліцензій.
  • Отримуєте вигідні умови від юридичних компаній.
  • Вибір оптимальної пропозиції щодо оформлення ліцензії на відходи.

Подайте запит та отримуйте професійні консультації та пропозиції щодо оформлення ліцензії на небезпечні відходи.

Подати запит *

* – подавши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних джерел та вибрати найкращі умови.

Знайдено пропозицій від компаній:2

    Для отримання максимально якісної консультації за послугою «Ліцензія на відходи», вкажіть своє Ім’я, Телефон або E-mail, опишіть Ваше питання.

    Ліцензія на збір, поводження або утилізацію відходів в Україні.

    Утилізація відходів – це один з видів бізнесу, який завжди актуальний. Людство виробляє тисячі тонн відходів щодня, і від них необхідно позбавлятися. Це прибутковий бізнес, який особливо затребуваний в сучасних реаліях, коли кількість відходів збільшується зі стрімкою швидкістю.

    Однак для того щоб відкрити компанію, потрібна ліцензія на поводження з відходами. Це спеціальний документ, який засвідчує, що компанія відповідає всім вимогам по збору, транспортуванню та утилізації. Отримання ліцензії на утилізацію відходів – це довгий і складний процес, щоб пройти процедуру самостійно знадобиться багато часу. Тому перед тим як почати роботу з отримання документа рекомендується знайти професіоналів, які готові допомогти з основними аспектами. Скориставшись сайтом Poshuk.info, ви зможете швидко знайти компанію, яка допоможе отримати ліцензію на небезпечні відходи або на інші види відходів.

    У яких випадках потрібне отримання ліцензії.

    Чинне законодавство України передбачає необхідність отримання ліцензії на утилізацію відходів в ряді випадків. Існує 2 типу документів і 5 класів відходів, для яких потрібно отримати дозвіл. Розглянемо ці класи більш докладно.

    • I клас (надзвичайно небезпечні). До цієї групи включені прилади, що містять у складі ртуть, люмінесцентні лампи, гальванічні відходи, хімічні речовини пестицидного основи, пристрої містять важкі метали та інші токсичні сполуки.
    • II клас (Високий ступінь небезпеки). У цю групу входять всі види агресивних кислот і лугів, акумуляторні батареї, сплави, що містять у складі сурму або мідь.
    • III клас (помірна небезпека). До цієї групи входять розчинники та суміші, відходи засобів для чищення поверхонь, шлами, відходи продуктів переробки нафти, відпрацьовані технологічні масла, лакофарбові матеріали і т.д.
    • IV клас (низька небезпека). До таких належать тверді побутові відходи (ТПВ), будівельні відходи, матеріали для обтирання, пластмасові матеріали.
    • V клас (нижча ступінь небезпеки). Так само як пінополіуретан, поліетиленові матеріали, брухт чорних металів, інші нетоксичні матеріали.

    Законодавством України передбачено два класи дозволів на збір і утилізацію відходів:

    • Ліцензія на відходи 1-4 класу;
    • Ліцензія на переробку відходів 5 класу.

    При цьому в деяких випадках отримання ліцензії на діяльність щодо поводження з відходами не потрібно. Наприклад, в цьому немає необхідності, якщо ви здійснюєте збір макулатури. Пункти з прийому макулатури можуть здійснювати діяльність без додаткових дозволів. Однак випадків, коли потрібна ліцензія на утилізацію відходів, набагато більше.

    Види діяльності, на які може поширюватися дія ліцензії.

    Законодавством передбачено ряд видів діяльності, для яких потрібно ліцензування відходів. Особливо, потрібно отримувати дозвіл для наступних видів діяльності:

    • Збір. Цей вид діяльності пов’язаний з вилученням сміття, його накопиченням або розміщенням в будь-яких місцях, які відповідають вимогам безпеки. Також ліцензія на збір відходів поширюється і на сортування.
    • Зберігання. Розміщення відходів у місцях довгострокового накопичення, відповідним вимогам безпеки. Для отримання ліцензії на розміщення відходів вам потрібно буде підтвердити наявність відповідного приміщення.
    • Обробка та переробка. Проведення технологічних процесів, які дозволяють змінити властивості відходів. Ліцензія на переробку відходів вимагає наявності відповідного обладнання для роботи з певними класами сміття.
    • Перевезення. Це транспортування відходів від місця збору до місця їх зберігання або утилізації. Ліцензія на транспортування відходів вимагає наявності спеціально обладнаного транспорту.
    • Утилізація. Знищення відходів або використання відходів як вторинної сировини або сировини для енергетичного використання. Можуть знадобитися спеціальні дозволи, наприклад, ліцензія на утилізацію медичних відходів.
    • Знешкодження. Має на увазі дії, спрямовані на усунення або зменшення шкідливого впливу відходів на навколишнє середовище. Ліцензія на знешкодження відходів вимагає наявності відповідного обладнання і кваліфікації персоналу.
    • Поховання. Розміщення в місцях, де вони не матимуть негативного впливу на здоров’я людей і екологічну обстановку на місцевості. Умови поховання для отримання ліцензії на небезпечні відходи особливо жорсткі щодо поховання, тому отримання документів на цей вид діяльності буває дуже важким.

    Всі ці види діяльності вказують при підготовці документів для отримання дозволу. У ліцензії на утилізацію відходів можуть міститися як всі перераховані вище, так і окремі види діяльності. Наприклад, якщо підприємство спеціалізується на вивезенні твердих побутових відходів, досить отримати ліцензію на вивезення ТПВ. Якщо ви не плануєте займатися, наприклад, захороненням відходів, то і вказувати відповідний вид діяльності при підготовці документів для отримання дозволу не потрібно.

    Який орган здійснює видачу ліцензій?

    У кожній країні є власний регулюючий орган, який спеціалізується на видачі ліцензій на вивезення сміття, утилізацію відходів і т.д. В Україні цим органом є Мінприроди. Щоб отримати ліцензію на небезпечні відходи або інші види сміття, необхідно подати заяву і пакет документів в цей орган. Зробити це можна різними способами – особисто, через уповноваженого представника або надіславши пакет документів поштою.

    Вимоги для отримання ліцензії.

    Для того щоб отримати ліцензію на утилізацію відходів, необхідно виконати цілий ряд вимог Мінприроди. Ці вимоги специфічні, в залежності від того, який саме тип дозволу ви отримуєте. Однак є і загальні вимоги, які єдині для всіх, в тому числі:

    • Наявність плану локалізації і ліквідації аварій;
    • Наявність документів про превентивні заходи, які проводяться на об’єкті для недопущення аварій;
    • Розробка документів по ліквідації наслідків забруднення навколишнього середовища у разі позаштатної ситуації;
    • Наявність декларації безпеки.

    Крім того, отримуючи ліцензію на вивезення відходів, переробку, зберігання сміття або інші операції, організація зобов’язується виконувати вимоги щодо діяльності підприємства. Зокрема, компанія зобов’язана негайно сповістити контролюючі органи про аварії в разі надзвичайної події і вжити всіх заходів для ліквідації наслідків НП. Всі працівники підприємства повинні бути ознайомлені з технікою безпеки при роботі на таких об’єктів. Роботу вони можуть здійснювати тільки при наявності відповідних засобів захисту.

    Кожне підприємство, в залежності від типу його ліцензії, має бути оснащено відповідним чином. Наприклад, якщо компанія отримує ліцензію на вивезення сміття, у неї повинні бути відповідні транспортні засоби. Якщо мова йде про зберігання, знадобиться спеціально обладнане приміщення, що відповідає вимогам безпеки для того класу.

    Особливості ліцензування для небезпечних відходів.

    Вимоги для ліцензії на небезпечні відходи набагато жорсткіше, ніж для отримання дозволу на інші види сміття. Зокрема, при зберіганні для кожного виду відходів повинен бути оформлений спеціальний паспорт, в якому вказується код класифікатора відходів, склад, технічні умови, інформація про рівні безпеки і т.д. Будь-які інші операції, крім зберігання відходів, категорично заборонено.

    При отриманні ліцензії на транспортування відходів підвищеної небезпеки важливо дотримуватися вимог щодо їх збирання і упаковці. Зберігати їх можна тільки в спеціальній, герметичній тарі, тип якої вибирається залежно від типу відходів. Якщо небезпечні речовини змішані зі звичайним сміттям, компанія зобов’язана провести їх сортування.

    Всі ці вимоги є ключовими для роботи компаній. Якщо вони не будуть дотримані, організація буде позбавлена ​​ліцензії.

    Документи для отримання ліцензії.

    Щоб отримати ліцензію на утилізацію відходів, необхідно представити ряд документів, в тому числі:

    • Заява;
    • Інформація про наявність необхідного обладнання та оснащення для виконання тих чи інших видів робіт з відходами;
    • Відомості про декларації безпеки, плану локалізації і ліквідації аварій;
    • Інформація про земельні ділянки, приміщеннях, виробничих площах, які перебувають у власності або орендованих компанією.
    • Інформація про види відходів, які будуть перероблятися.
    • Копія паспорта місцевості, звідки будуть видалятися відходи (при видаленні небезпечних відходів);
    • Договір страхування;
    • Висновки Санепідемстанції та Державної екологічної експертизи щодо відповідності об’єкта вимогам безпеки;
    • Реєстрова карта об’єкта;
    • Технологічний регламент;
    • Дозвіл на виконання робіт, пов’язаних з високими ризиками;
    • Копія паспорта керівника компанії або довіреної особи, яке буде отримувати ліцензію.

    Таким чином, перелік вимог до юридичних осіб досить великий, і процедура отримання ліцензії може зайняти багато часу. Заощадити час допоможе професійна юридична компанія, яка представить ваші інтереси в компетентних органах. Знайти компанію, яка надасть кваліфіковану юридичну допомогу, вам допоможе Poshuk.info. Введіть свій запит в пошуковий рядок і сервіс видасть вам велику кількість компаній, що надають подібні послуги.

    Залишились питання щодо отримання ліцензії на відходи? Отримайте всі відповіді, створивши запит:

    Подати запит *

    * – подавши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних джерел та вибрати найкращі умови.