Ліцензія на фінансові послуги

Ліцензія на фінансові послуги на Poshuk.info це:

  • Професійні компанії, що надають послуги з отримання ліцензій.
  • Отримуєте вигідні умови від юридичних компаній.
  • Вибір оптимальної пропозиції щодо оформлення ліцензії на фінансову діяльність в Україні.

Подайте запит та отримуйте професійні консультації та пропозиції щодо оформлення ліцензії на фінанси.

Подати запит *

* — подавши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних джерел та вибрати найкращі умови.

    Для отримання максимально якісної консультації за послугою «Ліцензія на фінанси», вкажіть своє Ім’я, Телефон або E-mail, опишіть Ваше питання.

    Ліцензування фінансової діяльності, фінансових компаній. Ліцензія на фінанси, фінансові послуги.

    1. Ліцензія на фінансові послуги.
    2. Ліцензування факторингових компаній.
    3. Ліцензія для лізингової компаній.
    4. Ліцензування ломбардів.
    5. Ліцензія на залучення інвестицій
    6. Ліцензія на операції з валютою.

    Фінансова сфера завжди була однією з найпривабливіших для власного бізнесу. Незважаючи на те, що конкуренція в цій галузі досить висока, побудувати успішну компанію цілком реально. Однак перед тим як почати власну справу, вам спочатку необхідно заснувати організацію, і найголовніше, отримати ліцензію на фінансову діяльність.

    Більшість видів фінансової діяльності в Україні підлягають ліцензуванню. Зокрема, документ повинні отримувати банківські та обмінні організації, компанії, що працюють в сфері факторингу та лізингу, ломбарди, інвестиційні фонди і т.д. Отримання ліцензії – довгий і складний процес, тому краще довіритися професіоналам. На сайті Poshuk.info ви знайдете компанії, що надають послуги ліцензування фінансових підприємств.

    Ліцензія на фінансові послуги

    Ліцензія на фінансові послуги – це спеціальний документ, який дозволяє юридичним особам здійснювати фінансові послуги та управління активами в інтересах клієнта. Деякі види ліцензій дозволяють використовувати для фінансових операцій кошти, залучені із зовнішніх джерел. Отримати фінансову ліцензію має право тільки юридична особа. Компанії повинні бути включені до реєстру організацій, що мають право надавати відповідні послуги.

    Органом, який проводить процедуру ліцензування в Україні, є Національна комісія фінансових послуг. Ліцензія Нацкомфінпослуг є єдиним документом, на підставі якого компанія може працювати з активами клієнтів. Ліцензування компаній проводиться відповідно до суворої процедури. Якщо компанія займається відповідною діяльністю без ліцензії на фінансову діяльність, регулятор може залучити юридичну особу і посадових осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності.

    Видача ліцензії на фінансові послуги здійснюється на підставі заяви, яка повинна подавати компанія в Нацкомфінпослуг. До заяви додається пакет документів. У заявці необхідно вказати наступну інформацію:

    • найменування юридичної особи;
    • юридична адреса компанії;
    • індивідуальний номер платника податків;
    • банківські реквізити;
    • клопотання про отримання фінансової ліцензії;
    • відомості про зовнішні підрозділах організації, які також будуть здійснювати фінансову діяльність.

    Дозвіл на фінансову діяльність може включати одну або кілька послуг. Список послуг, які планує надавати організація, необхідно вказати в заявці. Наприклад, якщо ви плануєте отримати ліцензію на 4 фінансові послуги, вам необхідно вказати кожну з них. Заявка на отримання подається разом з пакетом документів. Необхідно вкласти опис в пакет. Перелік документів для отримання ліцензії на фінансову діяльність відрізняється в залежності від того, який саме діяльністю планує займатися компанія. Також регулятор може зажадати додаткову документацію, якщо виникнуть сумніви в достовірності наданої інформації.

    Після отримання пакету документів, Національна комісія з фінансових послуг приймає рішення щодо розгляду заяви. Орган може залишити заявку на умовах ліцензії на фінансову компанію без розгляду. Такі проблеми можуть виникати в разі, якщо компанія допускає помилки при підготовці документів. Наприклад, якщо в документах вказані некоректні відомості, якщо в них є якісь неточності, не вистачає документів в заявці і т.д.

    Якщо Національна комісія з фінансових послуг виявляє будь-які недоліки в заявці, регулятор направляє письмове повідомлення. У документі Комісія вказує причину відмови в розгляді заявки. Фінансова організація має право звернутися в Нацкомфінпослуг повторно, після усунення недоліків.

    Ліцензування факторингових компаній

    Без ліцензії на фінансові послуги факторингу займатися відповідною діяльністю компанія не може. Організація зобов’язана пройти повну процедуру ліцензування, відповідно до вимог Національної комісії з фінансових послуг. Вимоги тут досить жорсткі. Наприклад, для отримання документа, засновники організації зобов’язані внести статутний капітал – від 3 000 000 грн. Якщо ліцензія факторингової компанії включає інші види фінансової діяльності, засновникам необхідно внести статутний капітал в розмірі від 5 000 000 грн.

    Якщо компанія планує отримати ліцензію на факторингові послуги, необхідно дотримуватися і вимог по персоналу. В таких організаціях обов’язково повинні бути директор та бухгалтер. Керівник компанії повинен мати досвід роботи у фінансовій галузі від 5 років. З них необхідний досвід на аналогічній посаді від 2 років. Головний бухгалтер також зобов’язаний мати досвід роботи від 5 років. При отриманні ліцензії на факторинг, на відповідні посади можна призначати не судимих ​​осіб, які мають відповідну освіту. Крім того, потрібно скласти іспит з предмету “Фінансові установи”.

    Оформлення факторингової ліцензії потребує від компанії відкриття спеціального моніторингового відділу. З моніторингу також є вимоги до організацій. Зокрема, юридичні особи не можуть призначити одну і ту ж особу, відповідальну за моніторинг в декількох філіях.

    Компанії, які планують надавати факторингові послуги, зобов’язані відкрити власний офіс. Приміщення може бути як власним, так і орендованим. Офіси необхідно обладнати системами безпеки, комп’ютерною технікою, виконати інші вимоги, передбачені законодавством.

    Ліцензія на лізингову компанію

    Лізингова діяльність також може здійснюватися виключно на підставі відповідного дозволу. При отриманні ліцензії на фінансовий лізинг необхідно врахувати ряд особливостей. Кваліфікаційні вимоги для отримання необхідних документів наступні:

    • лізингова ліцензія вимагає побудови системи обліку і реєстрації активів, які передаються компанією клієнту в лізинг;
    • розробка зводу внутрішніх правил компанії, відповідно до вимог Національнї комісії з фінансових послуг;
    • наявність відповідного досвіду і кваліфікації у співробітників лізингової компанії.

    Крім того, отримати ліцензію на фінансовий лізинг можуть юридичні особи, які виконали вимоги за розміром статутного капіталу. Для лізингової компанії акціонерам організації необхідно внести статутний капітал в розмірі від 3 000 000 грн.

    Для проведення процедури ліцензування лізингової діяльності організація зобов’язана подати заявку і пакет документів. У документах ви повинні надати відомості про кваліфікацію співробітників. У Нацкомфінпослуг необхідно надати трудові книжки, анкети та інші документи, що підтверджують трудовий стаж.

    Ліцензія лізингової компанії може бути видана тільки після того як вона буде поставлена ​​на облік у регулятора. Відомості про це також необхідно подати до Національної комісії з фінансових послуг. Ліцензування лізингової діяльності вимагає надання аудиторського звіту. Якщо організація показала збитки за попередній звітний період, вона не має права на отримання дозволу на фінансову діяльність. Аудиторський висновок – один з ключових документів для отримання ліцензії для лізингової компанії.

    Ліцензування ломбардів

    Діяльність ломбардів також потребує отримання відповідного дозволу. Національна комісія з фінансових послуг також пред’являє ряд вимог. Зокрема, ліцензування ломбардів вимагає дотримання наступних умов:

    • засновники компанії зобов’язані внести статутний капітал в розмірі від 1 000 000 грн;
    • ліцензія на ломбард може бути видана тільки юридичній особі, зареєстрованій відповідним чином;
    • відсутність санкцій або будь-яких обмежень з боку Національної комісії з фінансових послуг.

    Ліцензія на ломбард може бути видана не більше ніж на 3 роки. Для отримання документа необхідно сплатити державне мито в розмірі 400 грн. Термін розгляду документів, відповідно до чинного законодавства, становить 1 місяць. Якщо компанія здійснює діяльність без будь-яких порушень протягом 3 років, організація має право подати заяву в Нацкомфінпослуг для продовження ліцензії на ломбард терміном на 5 років.

    Ліцензія кредитної спілки. ліцензування кредитування

    Отримати кредитну ліцензію для організації дуже складно. Це вкрай клопітка справа. Дозвіл на діяльність по кредитуванню дозволяє надавати такі послуги:

    • видача позик для клієнтів (якщо мова йде про мікрокредитування, необхідно оформити ліцензію МФО);
    • послуги поручительства за членів кредитної спілки;
    • розміщення вільних коштів на рахунках у фінансових організаціях.

    Крім того, у організацій є можливість отримання дозволу на примноження активів клієнтів. В цьому випадку потрібно отримувати ліцензію на залучення депозитів фіз осіб.

    Отримання кредитної ліцензії потребують від компанії чимало часу. Регулятор проводить перевірку таких організацій з особливою ретельністю. З особливими труднощами доводиться зіткнутися організаціям, які претендують на отримання мікрокредитнії ліцензії. Для створення власної організації, вам необхідно зробити наступні кроки:

    • заснування організації;
    • включення юридичної особи до Національного реєстру фінансових компаній;
    • Подача заявки на оформлення кредитної або мікро кредитної ліцензії від регулятора.

    Організації, які збираються отримати ліцензію кредитної спілки, зобов’язані провести збори акціонерів у відповідності з усіма законодавчими нормами. Зокрема, кредитний союз повинен об’єднувати не менше 50 членів. При цьому всі представники повинні жити в одному місті і бути членами профспілки. Крім того, учасники можуть бути в одній громадської організації.

    Протокол установчих зборів в обов’язковому порядку входить в список документів для оформлення ліцензії кредитної спілки. При оформленні дозволу також потрібно докласти список всіх учасників установчих зборів.

    Після того як ви зареєстрували компанію, необхідно подати заявку на включення до Єдиного реєстру фінансових компаній. Організація повинна підготувати заяву та додати пакет документів. У перелік документів, обов’язкових для включення до реєстру, входять:

    • реєстраційна картка;
    • виписка з Єдиного реєстру юросіб;
    • Статут організації;
    • протокол зборів акціонерів;
    • квитанція або чек про здійснення внеску;
    • підтвердження факту участі членів кредитної спілки в єдиній профспілці або громадській організації;
    • внутрішні документи компанії;
    • інформацію про акціонерів кредитної спілки;
    • документи, що підтверджують кваліфікацію співробітників кредитної спілки;
    • інформація про офіс і технічне оснащення.

    Після того як ваша компанія буде включена в єдиний реєстр, вона може подати заявку на отримання документів. Дозвіл на відповідну діяльність може бути двох типів:

    • Ліцензія на кредитування;
    • Ліцензія на залучення депозитів від населення.

    Щоб отримати потрібний документ, компанія повинна підготувати заявку в Національну комісію з фінансових послуг. Оформлення документів вимагає сплати державного мита. Станом на 2020 рік, ліцензія на кредитування буде коштувати 400 гривень з кожного члена союзу, а за надання депозитарних послуг держмито складе 200 гривень.

    Ліцензія на залучення інвестицій

    У порівнянні з іншими видами дозволів на фінансову діяльність, ліцензія на залучення інвестицій має одну особливість. Цей документ можуть отримати не тільки юридичні, а й фізичні особи. Для отримання документа фізособі не обов’язково навіть реєструватися, як СПД. Фізична особа може отримати інвестиційну ліцензію, якщо виконає необхідні вимоги.

    Для отримання ліцензії на залучення інвестицій компанія або фізособа має підготувати заявку з пакетом документів. Для цього необхідна наступна інформація:

    • підстави для отримання інвестиційної ліцензії;
    • підтвердження реєстрації або проживання нерезидента за кордоном;
    • інформація про статутний капітал;
    • виписка з ЄДРПОУ або паспорт фізичної особи;
    • підтвердження права власності на майно у компанії, яка залучає інвестиції;
    • документи, що підтверджують сплату податків;
    • оціночний акт, який підтверджує ринкову вартість об’єктів.

    Крім того, інвестиційна ліцензія вимагає надання документів про відповідність інвестицій вимогам законодавства України.

    Ліцензія на операції з валютою

    Оформлення ліцензії на операції з валютою має відразу кілька особливостей. В першу чергу, важливо знати, що отримати дозвіл на фінансову діяльність можуть тільки компанії, які уклали агентські договори з банками. Організації не мають права проводити будь-які валютні операції без договору з авторизованою фінансовою організацією. Валютна ліцензія засвідчує право організації займатися валютними операціями від імені довірителя.

    Після того як організація уклала договір з банком, їй необхідно зареєструватися. При цьому реєстрацію компанії як валютного агента проводить саме банк, від чийого імені буде працювати організація. Компанії потрібно представити список документів, що включає:

    • агентський договір;
    • Статут;
    • банківський документ, що підтверджує відкриття окремого рахунку;
    • довідка, що підтверджує відповідне оснащення приміщень.

    Ліцензія на обмін валют може бути видана тільки компанії, у якої є реєстратор і контрольно-касова техніка. Що стосується вартості ліцензії, вона становить 360 грн на місяць. Сплачувати необхідно щомісяця протягом усього терміну дії ліцензії – 3 роки.

    Залишились питання щодо отримання ліцензії на фінансові послуги? Отримайте відповіді, створивши запит:

    Подати запит *

    * – подавши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних джерел та вибрати найкращі умови.