Купити компанію з управління активами (КУА) на Poshuk.info це:
- Вибір відповідної компанії.
- Отримуєте вигідні умови від власника.
- Прямий зв’язок з власниками КУА.
Подайте запит і отримуйте професійні консультації та пропозиції щодо придбання КУА.
* – подавши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, власники КУА, що підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних власників та вибрати найкращі умови.
Купити готову КУА (компанії з управління активами) в Україні.
У розрізі роботи з корпоративного права юридичні компанії на «Poshuk.info» супроводжують як реєстрацію, так і купівлю-продаж компаній в Україні. Одним із елементів їхньої практики виступають компанії з управління активами (КУА). Відповідно вони можуть запропонувати для покупки готові компанії з управління активами, а також зареєструвати КУА для Вас.
Основне завдання КУА полягає в тому, що такі організації керують активами інституцій спільного інвестування (це українські інвестиційні фонди; абревіатура — ІСІ). Працювати компанії з управління активами можуть лише на підставі ліцензії від НКЦПФР (комісії з цінних паперів).
Оскільки КУА є повноцінними юр. особами, саме вони (а не фонди) безпосередньо співпрацюють з інвесторами, які довіряють їм свої гроші та з якими укладаються договори про співпрацю та інші. Тому, наважившись вести глобальний бізнес у сфері інвестицій, варто замислитися над тим, щоб реєструвати свою або купити готову КУА (а не фонд інвестування, як це часто помилково роблять недосвідчені бізнесмени).
Обмеження діяльності КУА.
Компанія з управління активами координує рух майна ІСІ. Така робота не може здійснюватися паралельно з іншою діяльністю на ринку цінних паперів, проте законом дозволено, щоб одна КУА керувала одразу кількома інвестиційними фондами.
Більше того, допускається одночасне управління активами ІСІ та, наприклад, недержавного пенсійного фонду, оскільки останній також здійснює інвестиції у фондовий ринок.
Загалом КУА може керувати майном (у тому числі паралельно):
- ІСІ (корпоративних інвест. фондів, пайових інвест. фондів);
- недержавних пенсійних фондів;
- інституційних інвесторів;
- венчурні фонди.
Функції підприємств із управління активами.
КУА, переважно, управляють фондами, до структури активів яких включені не лише акції та різні види облігацій, а й банківські депозити, інструменти страхового ринку, а також, звичайно, комерційна нерухомість.
Сьогодні серед найбільш затребуваних послуг компаній управління активами є вкладення в інвест. фонди, допомога інвесторам у самостійній торгівлі на фондовій біржі, а також безпосереднє керування інвестиціями.
В цілому, ось що може робити КУА:
- створювати інститут спільного інвестування;
- розміщувати цінні папери фонду (для цього КУА залучають брокерів та агентів);
- керувати коштами, що перераховуються на рахунок фонду;
- аналізувати ринок цінних паперів, нерухомості та інших фінансових ринків з метою подальшого інвестування у них;
- шукати нових об’єктів для інвестування;
- щоденно переоцінювати активи;
здійснювати поточну діяльність фонду.
Таке велике функціональне поле КУА ще раз підтверджує, що компанія, що управляє, повністю веде роботу фонду з моменту його створення і до ліквідації або реорганізації. Також це важливий аргумент для інвесторів, щоб купити КУА Київ, а не фонд, оскільки діяльність першого набагато ширша.
Основні «якості» компанії, що купується з управління активами.
При укладанні договору на придбання КУА, а ще краще перед цим, обов’язково потрібно звернути увагу на такі її аспекти:
- Статутний капітал КУА (має бути не менше 7 млн грн);
- Дата видачі ліцензії (згідно із законодавством, якщо компанія з управління активами протягом 2-х років не вела діяльність, її ліцензія може бути анульована);
- Засновники (державна частка у статутному капіталі КУА не повинна перевищувати 10%, не зайвим буде перевірити ідентифікуючі дані засновників);
- Кадри КУА:
- У КУА працюють лише сертифіковані фахівці, кількість яких має відповідати діючим Ліцензійним умовам для таких установ. Якщо з якихось причин кількість співробітників зменшилася, «пробіл» має бути заповнений протягом 3-х місяців;
- Керівник КУА має попередньо опрацювати на фондовому ринку не менше ніж 2 роки;
- Однією з ключових фігур у КУА є особа, яка відповідає за фінансовий моніторинг. Тут важливо перевірити, чи призначено його на посаду з дотриманням встановлених термінів, і чи вчасно було подано до Держфінмоніторингу України інформацію про його призначення.
- Реєстраційні документи КУА;
- Внутрішні документи КУА (статут, внутрішнє положення про здійснення професійної діяльності, документи про організацію фінансового моніторингу, посадові інструкції);
- Фінансова звітність (за порушення термінів подання фінансової звітності передбачено санкції);
- Погодження купівлі КУА (з 2012 р., щоб придбати частку в КУА або контролювати 10/20/50/75% статутного капіталу КУА, потрібно отримати письмовий «дозвіл» НКЦПФР);
- Ціна КУА (іноді вартість готової компанії набагато «привабливіша», ніж витрати на її створення, проте часом доцільніше за подібну суму створити КУА Вашої мрії з нуля).
І основне, на чому ми ще раз акцентуємо увагу: обов’язково потрібно перевірити ВСІ документи на їхню відповідність законодавчим вимогам. Закони змінюються досить часто, а бажання нечесно вести бізнес завжди є на кожному ринку. Тому краще все ще раз ретельно проаналізувати, аніж потім справляти власні промахи.
Поради майбутнім власникам: основа ефективної роботи КУА.
Купити КУА – це вже відповідальний крок. Але однієї наявності Вашого імені у статутних документах недостатньо для ефективного залучення клієнтів.
- Здобувши у володіння компанію з управління активами, Ви, головним чином, повинні подбати про професійних фахівців, які відповідають за певну ділянку роботи;
- Якщо Ви плануєте здійснювати управління активами різноспрямованих фондів, кількість фахівців має бути відповідною.
Будучи власником, потрібно розуміти, що інвесторів найбільше цікавлять менеджера, які інвестують їхні гроші, бо тільки від умінь та знань фахівців, що практикують, залежить успіх і прибутковість питання.
Угода купівлі-продажу КУА.
Якщо, ретельно проаналізувавши всі свої плани, Ви вирішили купити компанію з управління активами, реалізація Вашого плану можлива з укладання угоди з купівлі-продажу. Природно, перед цим потрібно суворо дотримуватися викладених вище рекомендацій, щоб убезпечити себе від можливих ризиків, і не купувати кота в мішку від перевірених осіб.
Майбутньому власнику важливо розуміти, що акціонери компанії, що продається, можуть особисто бути присутніми під час укладання угоди купівлі-продажу акцій КУА та підписати при покупці всі необхідні документи. Бажано так і вдіяти. Якщо вони відмовляються – поставтеся до цього з обережністю.
А якщо хочете убезпечити себе на всі 100%, юристи повністю підтримають Вас у питанні покупки компанії. Звернувшись до наших партнерів, можете розраховувати на:
- консультацію щодо законодавчого регулювання інвестиційної діяльності та корпоративного права в цілому, а також – з питань отримання ліцензії, виконання ліцензійних вимог тощо;
- отримання повної характеристики передбачуваного об’єкта купівлі-продажу щодо діяльності, якщо вона велася, і за всіма основними та цікавими аспектами аналізованої компанії;
- підготовку та оформлення документів для здійснення купівлі-продажу;
- супровід угоди.
Залишилися питання щодо купівлі КУА? Отримайте всі відповіді, створивши запит:
* – подавши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, власники КУА, що підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних власників та вибрати найкращі умови.