Реєстрація інвестиційних фондів (КІФ, ПІФ)

Реєстрація інвестиційного фонду (КІФ, ПІФ) з Poshuk.info це:

  • Послуга під ключ.
  • Отримуєте вигідні умови від компаній.
  • Терміни реєстрації 2-4 міс.

Подайте запит та отримуйте професійні консультації та пропозиції щодо реєстрації інвестиційного фонду.

Подати запит *

* – подавши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних джерел та вибрати найкращі умови.

    Створення запиту в категорії: «Реєстрація інвестиційного фонду».
    Для отримання докладної консультації, вкажіть своє ім’я, телефон або E-mail, опишіть суть питання.

    Реєстрація інвестиційних фондів в Україні. КІФ, ПІФ.

    Інвестиції в Україні стають дедалі популярнішими. Все більше фізичних та юридичних осіб прагнуть примножувати свої кошти та готові довірити їх під управління. У зв’язку з цим стала популярною послуга реєстрації інвестиційного фонду. Вони існують двох типів – корпоративні (КІФ) та пайові (ПІФ). Процедура для їхньоого заснування та функціонування має свої особливості, тому краще довірити її професіоналам.

    Знайти компанію, яка пропонує реєстрацію КІФ чи реєстрацію ПІФ, буває непросто. У цьому вам допоможе веб-сайт Poshuk.info. Скориставшись нашим сервісом ви знайдете фахівців, які допоможуть відкрити інвестиційний фонд. За допомогою Poshuk.info, ви знайдете компанію, яка надасть необхідні послуги за оптимальними цінами та з усіма необхідними додатковими послугами.

    Що потрібно знати про реєстрацію КІФ?

    Корпоративний інвестиційний фонд (КІФ) – це юридична особа, яка провадить діяльність з управління активами інвесторів. Реєстрація КІФ здійснюється як акціонерного товариства. Важливо знати, що інвестфонди такого типу не відповідають зобов’язанням учасників. Відповідальність обмежується лише у рамках корпоративного фонду.

    До учасників таких фондів застосовується низка захисних заходів. Зокрема, ними неможливо застосувати санкції у разі протизаконних дій інвестфонду чи інших учасників. Виняток становлять ті фонди, до складу яких входять понад 10% акцій банку чи понад 50% акцій юридичних осіб. У цьому разі санкції можуть застосовуватися у межах законодавства, регулюючого діяльність банків.

    Що може робити КІФ та що заборонено?

    Перед проведенням процедури реєстрації КІФ важливо знати, що може робити така організація, і чого вона робити не може. Після створення інвестиційного фонду, він здійснює управління активами відповідно до установчого договору. Зберігати кошти учасників може лише спеціальна особа – зберігач. Вона призначається під час реєстрації інвестиційного фонду.

    Також важливо знати, що після реєстрації, КІФ укладає договір із компанією з управління активами (КУА). Саме КУА здійснює безпосереднє керування активами клієнтів.

    Діяльність корпоративних інвестиційних фондів здійснюється в рамках установчого договору, але існують певні обмеження. Це також важливо знати перед тим, як відкрити інвестиційний фонд. Основні обмеження такі.

    • Можлива емісія лише акцій КІФ, інші цінні папери не можна випускати.
    • Надання активів під заставу третім особам заборонено.
    • Акції можуть розміщуватися за ціною, не нижчою від вартості активів під управлінням КІФ у перерахунку на 1 акцію.
    • Усі акції обов’язково мають бути викуплені, відмовитися від цього КІФ не може (винятки передбачені Законом).
    • Створювати додаткові фонди.

    Крім того, КІФ заборонено надавати позики. Винятком є ​​лише венчурні фонди, їм це дозволено.

    Який вигляд має процедура реєстрації КІФ?

    Перед тим як розпочати процедуру реєстрації інвестиційного фонду у формі КІФ, важливо знати, хто може виступати засновником. Засновником КІФ можуть бути як фізичні, і юридичні особи. Однак для юридичних осіб існує важлива вимога: частка державного володіння у компанії-засновнику не може перевищувати 25%.

    Реєстрація інвестиційного фонду – це тривалий та складний процес. Найкраще довірити його професіоналам. Ми розповімо коротко, через які етапи необхідно пройти для успішної реєстрації КІФ.

    • Подання заяви та пакету документів до НКЦПФР.
    • Реєстрація емісії акцій.
    • Надання міжнародного ідентифікаційного номера при емісії акцій.
    • Укладання договорів з депозитарієм, зберігачем та КУА.
    • Оплата вартості акцій усіма учасниками.

    Реєстрація КІФ з нуля займає від 4 місяців, а якщо робити це самостійно, процес може розтягнутися на більший термін. Тому краще одразу довірити процедуру експертним компаніям.

    Що потрібно знати про реєстрацію ПІФ?

    Реєстрація інвестиційного фонду у формі ПІФ має низку відмінностей від КІФ. Насамперед пайовий інвестиційний фонд – це навіть не компанія, це просто сукупність активів, які перебувають під управлінням. Після реєстрації ПІФ всі активи передаються компанії управління активами (КУА). Такі інвестфонди що неспроможні вести ніякої господарської діяльністі, і навіть не являються юридичними особами.

    Законодавством встановлено мінімальний поріг для реєстрації пайового інвестиційного фонду. Перед тим, як відкрити ПІФ, необхідно сформувати капітал у розмірі 1250 мінімальних заробітних плат. Розмір встановлюється на момент офіційного заснування інвестфонду.

    Що варто знати про ПІФ?

    Пайовий інвестиційний фонд знаходиться під управлінням кваліфікованих інвесторів, які можуть інвестувати у різні активи. Управлінням та обліком коштів займаються дві різні особи. Управляє КУА, а облік веде депозитарій. Такий поділ робить роботу ПІФ ефективнішою.

    Також важливо знати, що пайовий інвестиційний фонд дозволяє отримувати прибуток без сплати податків. Інвестори звільняються від сплати податків на інвестиційні сертифікати. Однак, якщо ви продаєте інвестиційний сертифікат, необхідно сплатити податок на прибуток. Діяльність ПІФ суворо регулюється, що захищає інвесторів від ризиків шахрайства.

    Як зареєструвати ПІФ?

    Створити інвестиційний фонд у формі ПІФ може лише КУА. Приватні особи цього зробити не можуть. Тому перед тим, як розпочати процедуру реєстрації ПІФ, необхідно відкрити КУА. Компанія, яка створює інвестфонд, управляє його активами. Це ключова законодавча вимога, тому перед тим, як відкрити інвестиційний фонд, спочатку потрібно засновувати КУА.

    Якщо КУА вже відкрито, можна переходити безпосередньо до процедури реєстрації ПІФ. Вона також досить складна, і теж краще довірити цю роботу фахівцям, щоб не припуститися помилок і не втратити час. Процедура виглядає так:

    • Ухвалення рішення керівниками КУА про заснування інвестиційного фонду.
    • Підготовка регламенту ПІФ.
    • Подання документів до НКЦПФР, де проводиться безпосередньо реєстрація ПІФ.
    • Укладання договорів з андеррайтером, зберігачем активів та депозитарієм.
    • Затвердження проспекту емісії інвестиційних сертифікатів.
    • Реєстрація інвестиційних сертифікатів та присвоєння ним міжнародного ідентифікаційного номера.

    Сайт Poshuk.info допоможе вам знайти надійного партнера для реєстрації інвестиційного фонду. Не має значення, чи плануєте ви зареєструвати ПІФ або КІФ, через Poshuk.info ви знайдете найкращі компанії, що пропонують такі послуги.

    Знайти компанію, яка надає послуги реєстрації ПІФ та КІФ дуже просто. Достатньо ввести запит у пошуковий рядок. Ви отримаєте результати менше ніж за секунду. Poshuk.info аналізує всі компанії, що відповідають вашому запиту, і ви можете вибрати ту, яка відповідає всім вашим вимогам. Poshuk.info робить пошук юридичних послуг максимально швидким та простим.

    Залишились питання щодо реєстрації інвестиційного фонду? Отримайте всі відповіді, створивши запит:

    Подати запит *

    * – подавши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних джерел та вибрати найкращі умови.