Категорії послуг

Дозвіл на працевлаштування в Україні

Дозвіл на працевлаштування іноземних громадян в Україні з Poshuk.info:
– Обираєте оптимальні для Вас умови і вартість.
– Допомога професійних міграційних спеціалістів.
– Легалізація в Україні на підставі працевлаштування.
– Послуги з продовження дозволу на прецевлаштування іноземців в Україні.

Подайте запит та отримуйте професійні консультації та пропозиції по оформленню дозволу на працевлаштування від міграційних адвокатів і юристів.

Подати запит *

* – створивши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, що підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних компаній та вибрати найкращі умови.

Знайдено пропозицій від компаній:2

    Створення запиту в категорії: «Дозвіл на роботу в Україні». Для надання максимально якісної консультації вкажіть своє Ім’я, Телефон або E-mail, та опишіть Ваше питання.

    Дозвіл на роботу для іноземців в Україні.

    Україна – досить популярна країна для імміграції. В нашу країну приїжджає чимало іноземців з країн ближнього зарубіжжя, Азії, Африки. Однак після переїзду в Україну для громадянина іншої країни стає актуальним питання працевлаштування в нашій країні. І тут є важливі особливості, про які повинен кожен роботодавець, який планує запросити на роботу іноземного громадянина.

    Для того щоб працевлаштуватися, іноземцю обов’язково потрібно отримати дозвіл на роботу в Україні. Цей документ отримати непросто. Оформлення необхідних документів займає чимало часу. Крім того, обов’язково потрібно підготувати спеціальні документи для оформлення дозволу на працевлаштування в Україні. Щоб не допустити помилок, рекомендується звернутися до професіоналів. На сайті Poshuk.info ви знайдете кращі компанії, які займаються оформленням дозволу на роботу в Україні для росіян або громадян інших держав.

    Хто має право приймати іноземця на роботу?

    Як і громадяни України, іноземці в нашій країні також можуть працювати тільки офіційно. Тому працевлаштування можливе тільки по відношенню до суб’єктів, які зареєстровані офіційно. В Україні відсутні обмеження щодо того, хто може приймати іноземців на роботу. Таким чином, громадяни інших країн можуть бути прийняті:

    • юридичними особами;
    • фізичними особами-підприємцями.

    Можливість для працевлаштування іноземців у фізосіб-підприємців з’явилася відносно недавно, але на даний момент вона є.

    Які категорії іноземних працівників передбачені законом?

    Перед тим як отримати дозвіл на працевлаштування в Україні, необхідно знати, до якої категорії іноземних працівників може бути віднесений громадянин іншої країни. Чинним законодавством визначено 5 категорій для таких осіб. В їх число входять:

    • іноземні працівники, які працевлаштовуються на найману працю;
    • іноземні фахівці, які прибули в Україну в рамках відрядження з закордонної філії;
    • внутрішньокорпоративний цессионарій. Під цим терміном розуміється особа, яка працює в компанії на території держави, що входить до СОТ, і яке прибуває в Україну з метою представництва інтересів роботодавця;
    • іноземці та особи без громадянства, які подали заявку для отримання статусу біженця або отримання державного захисту;
    • Особливі категорії.

    У список особливих категорій осіб, які можуть претендувати на отримання дозволу на роботу для іноземця в Україні, входять ще 5 підкатегорій. До числа таких громадян відносяться:

    • кваліфіковані фахівці, які претендують на високооплачувану роботу (розмір заробітної плати становить не менше 50 мінімальних зарплат в Україні);
    • особи, які входять до ради директорів юридичних осіб або філій іноземних компаній, які були зареєстровані в Україні;
    • випускники вищих навчальних закладів, які входять в топ-100 світового рейтингу;
    • іноземні фахівці, які є представниками творчих професій;
    • іноземні фахівці, які є представниками IT-спеціальностей.

    Всі вищеописані категорії осіб можуть отримати дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні.

    Чи можлива робота для іноземців за суміщенням?

    Раніше іноземці не могли отримати необхідні документи для роботи, якщо планувалася робота за сумісництвом. Однак відповідно до чинного законодавства, видача дозволу на працевлаштування в Україні можлива для іноземних громадян, які будуть працювати за сумісництвом або за суміщенням.

    Однак тут є важлива умова. Якщо особа планує суміщати посади у одного або декількох роботодавців, необхідно отримати дозвіл на роботу іноземця в Україні для кожної з цих посад. Дана вимога не поширюється на осіб, які визнані кваліфікованими фахівцями. Вони можуть працювати за сумісництвом протягом усього терміну дії трудового договору. При цьому отримувати додатковий дозвіл на працевлаштування в Україні для них не потрібно.

    Окремі правила діють у разі, якщо іноземець працює за сумісництвом або за сумісництвом на тимчасовій основі. Чинне законодавство дозволяє не отримувати додатковий дозвіл на роботу в Україні якщо термін суміщення не перевищує 60 днів.

    Чи можна переводити іноземного співробітника на іншу посаду?

    Чинне законодавство допускає переведення співробітника на іншу посаду або зміну назви посади в дозволі на роботу. Для цього потрібно звернутися в Центр зайнятості та подати заяву за встановленою формою. У заяві потрібно зазначити, що необхідно внести зміни в документ, і вказати характер цих змін. Також зміни потрібно вносити у випадках, якщо у працівника змінилися персональні дані, була проведена реорганізація юридичної особи або відділу, де працює співробітник.

    Переоформити дозвіл необхідно не пізніше, ніж через 1 місяць з моменту переведення співробітника на нову посаду або зміни назви посади в компанії.

    Яка заробітна плата передбачена законом для іноземних співробітників?

    Ще одне важливе питання – це розмір заробітної плати, на яку можуть претендувати особи, які оформили дозвіл на працевлаштування в Україні. У законодавстві також містяться строгі вимоги на цей рахунок. Зокрема, спеціальні вимоги для іноземних співробітників є в наступних випадках:

    • Якщо іноземний працівник отримує дозвіл на роботу в Україні для працевлаштування в громадські або благодійні установи, роботодавець зобов’язаний гарантувати йому дохід в розмірі не менше 5 мінімальних заробітних плат на місяць.
    • Якщо іноземна особа відноситься до категорій іноземних найманих працівників, внутрішньокорпоративних правонаступників або осіб, які очікують рішення по визнанню їх біженцями, роботодавець зобов’язаний гарантувати їм дохід у розмірі не менше 10 мінімальних заробітних плат на місяць.

    Для представників особливих категорій іноземців або осіб без громадянства будь-які вимоги за розміром заробітної плати не застосовуються. Роботодавець може взяти їх на роботу навіть з оплатою праці в розмірі 1 мінімальної зарплати.

    Порядок отримання дозволу на працевлаштування в Україні.

    Для того щоб оформити дозвіл на роботу для іноземця в Україні, необхідно звернутися в Центр зайнятості. Саме цей орган є уповноваженим для оформлення таких документів. Звернутися для оформлення дозволу може тільки роботодавець. До Центру зайнятості необхідно подати пакет документів і дочекатися прийняття рішення. Терміни очікування можуть бути наступними:

    • 7 робочих днів, якщо роботодавець звертається з метою оформлення дозволу на роботу;
    • 3 робочих дня, якщо роботодавець звертається для продовження документів.

    Після прийняття рішення Центр зайнятості зобов’язаний повідомити про нього роботодавця. Також в листі повинні міститися реквізити для сплати державного мита. На сплату необхідних платежів заявнику відводиться 10 робочих днів з моменту отримання повідомлення про позитивне рішення комісії. Якщо заявник не перерахує необхідні кошти, рішення буде скасовано. Дозвіл на роботу вступить в силу відразу після того, як грошові кошти будуть зараховані до бюджету.

    Після того як рішення вступає в силу, роботодавець повинен укласти контракт з іноземним співробітником. Для цього йому відводиться 3 місяці з моменту видачі дозволу. Копія контракту повинна бути представлена ​​в Центр зайнятості. У роботодавця є 10 робочих днів, щоб подати копію документа. Якщо ці вимоги не будуть дотримані, рішення комісії буде скасовано.

    Які документи потрібні для отримання дозволу на роботу в Україні?

    Перед тим як отримати дозвіл на роботу в Україні, потрібно підготувати пакет документів. Він відрізняється, в залежності від того, до якої категорії відноситься претендент. Спільними для всіх категорій є такі документи:

    • Заява за встановленою формою;
    • Копії всіх сторінок паспорта. Обов’язковий нотаріально завірений переклад на українську мову.
    • Фото розміром 3.5х4.5;
    • Нотаріально завірена копія проекту трудового угоди, яка буде укладена з іноземним громадянином або особою без громадянства.

    Також необхідно надати документи, які підтверджують належність особи до тієї чи іншої категорії для отримання дозволу на роботу в Україні. Для цієї мети вам знадобляться наступні документи:

    • випускники провідних світових університетів – диплом про отримання освіти у вищому навчальному закладі, що входить в топ-100 світового рейтингу;
    • фахівці, що працюють в творчих сферах – копії документів, що підтверджують авторські права на будь-які об’єкти творчості;
    • співробітники, які прибули в рамках відрядження – копія договору, що підтверджує відрядження іноземного фахівця або особи без громадянства;
    • внутрішньокорпоративні цесіонарії – рішення іноземної компанії про переведення фахівця підрозділу в Україні, а також копія контракту;
    • особи, які претендують на отримання статусу біженця – копії документів, що підтверджують звернення за отриманням статусу біженця або державним захистом.

    Таким категоріям претендентів на отримання дозволу на працевлаштування в Україні, як засновники / члени правління в компаніях або іноземні IT-фахівці, необхідності в подачі додаткових документів немає.

    Терміни дії і розміри мита.

    Відповідно до чинного законодавства, іноземцю може бути видано дозвіл на працевлаштування в Україні терміном до 3 років. Це максимальна тривалість. Також роботодавець може звернутися в Центр зайнятості з метою продовження терміну дії дозволу на роботу в Україні для іноземців і осіб без громадянства.

    Розмір державного мита за оформлення документа відрізняється, в залежності від терміну дії дозволу. Держмито може бути наступною:

    • від 1 року до 3 років – 6 прожиткових мінімумів;
    • від 6 місяців до 1 року – 4 прожиткових мінімуми;
    • до 6 місяців – 2 прожиткових мінімуми.

    Продовження дозволу на працевлаштування обкладається державним митом в аналогічному розмірі.

    Не обкладається державним митом дозвіл на працевлаштування, що оформляється для осіб, які претендують на статус біженця або потребують державного захисту.

    Якщо вам потрібно оформити іноземного працівника в компанію і отримати дозвіл на роботу в Україні, Poshuk.info допоможе. За допомогою сервісу ви зможете знайти найкращі юридичні компанії, які надають послуги з працевлаштування. На платформі представлені тільки перевірені організації з хорошою репутацією, тому, скориставшись Poshuk.info, ви можете бути впевнені, що знайдете надійного партнера.

    Залишилися питання щодо отримання дозволу на працевлашвування в Україні? Отримайте всі відповіді, створивши запит:

    Подати запит *

    * – створивши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, що підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних компаній та вибрати найкращі умови.