Категорії послуг

Дозвіл на працевлаштування в Україні

Задайте питання і отримаєте професійні консультації та пропозиції.

Задати питання

Знайдено пропозицій від компаній:2

Отримати дозвіл на працевлаштування (роботу) іноземця в Україні.

  Для надання максимально якісної консультації за послугою «Дозвіл на роботу в Україні», вкажіть своє Ім’я, Телефон або E-mail, опишіть Ваше питання.

  Дозвіл на роботу для іноземців в Україні.

  Україна – досить популярна країна для імміграції. В нашу країну приїжджає чимало іноземців з країн ближнього зарубіжжя, Азії, Африки. Однак після переїзду в Україну для громадянина іншої країни стає актуальним питання працевлаштування в нашій країні. І тут є важливі особливості, про які повинен кожен роботодавець, який планує запросити на роботу іноземного громадянина. Для того щоб працевлаштуватися, іноземцю обов’язково потрібно отримати дозвіл на роботу в Україні. Цей документ отримати непросто. Оформлення необхідних документів займає чимало часу. Крім того, обов’язково потрібно підготувати спеціальні документи для оформлення дозволу на працевлаштування в Україні. Щоб не допустити помилок, рекомендується звернутися до професіоналів. На сайті Poshuk.info ви знайдете кращі компанії, які займаються оформленням дозволу на роботу в Україні для росіян або громадян інших держав.

  Хто має право приймати іноземця на роботу?

  Як і громадяни України, іноземці в нашій країні також можуть працювати тільки офіційно. Тому працевлаштування можливе тільки по відношенню до суб’єктів, які зареєстровані офіційно. В Україні відсутні обмеження щодо того, хто може приймати іноземців на роботу. Таким чином, громадяни інших країн можуть бути прийняті:
  • юридичними особами;
  • фізичними особами-підприємцями.
  Можливість для працевлаштування іноземців у фізосіб-підприємців з’явилася відносно недавно, але на даний момент вона є.

  Які категорії іноземних працівників передбачені законом?

  Перед тим як отримати дозвіл на працевлаштування в Україні, необхідно знати, до якої категорії іноземних працівників може бути віднесений громадянин іншої країни. Чинним законодавством визначено 5 категорій для таких осіб. В їх число входять:
  • іноземні працівники, які працевлаштовуються на найману працю;
  • іноземні фахівці, які прибули в Україну в рамках відрядження з закордонної філії;
  • внутрішньокорпоративний цессионарій. Під цим терміном розуміється особа, яка працює в компанії на території держави, що входить до СОТ, і яке прибуває в Україну з метою представництва інтересів роботодавця;
  • іноземці та особи без громадянства, які подали заявку для отримання статусу біженця або отримання державного захисту;
  • Особливі категорії.
  У список особливих категорій осіб, які можуть претендувати на отримання дозволу на роботу для іноземця в Україні, входять ще 5 підкатегорій. До числа таких громадян відносяться:
  • кваліфіковані фахівці, які претендують на високооплачувану роботу (розмір заробітної плати становить не менше 50 мінімальних зарплат в Україні);
  • особи, які входять до ради директорів юридичних осіб або філій іноземних компаній, які були зареєстровані в Україні;
  • випускники вищих навчальних закладів, які входять в топ-100 світового рейтингу;
  • іноземні фахівці, які є представниками творчих професій;
  • іноземні фахівці, які є представниками IT-спеціальностей.
  Всі вищеописані категорії осіб можуть отримати дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні.

  Чи можлива робота для іноземців за суміщенням?

  Раніше іноземці не могли отримати необхідні документи для роботи, якщо планувалася робота за сумісництвом. Однак відповідно до чинного законодавства, видача дозволу на працевлаштування в Україні можлива для іноземних громадян, які будуть працювати за сумісництвом або за суміщенням. Однак тут є важлива умова. Якщо особа планує суміщати посади у одного або декількох роботодавців, необхідно отримати дозвіл на роботу іноземця в Україні для кожної з цих посад. Дана вимога не поширюється на осіб, які визнані кваліфікованими фахівцями. Вони можуть працювати за сумісництвом протягом усього терміну дії трудового договору. При цьому отримувати додатковий дозвіл на працевлаштування в Україні для них не потрібно. Окремі правила діють у разі, якщо іноземець працює за сумісництвом або за сумісництвом на тимчасовій основі. Чинне законодавство дозволяє не отримувати додатковий дозвіл на роботу в Україні якщо термін суміщення не перевищує 60 днів.

  Чи можна переводити іноземного співробітника на іншу посаду?

  Чинне законодавство допускає переведення співробітника на іншу посаду або зміну назви посади в дозволі на роботу. Для цього потрібно звернутися в Центр зайнятості та подати заяву за встановленою формою. У заяві потрібно зазначити, що необхідно внести зміни в документ, і вказати характер цих змін. Також зміни потрібно вносити у випадках, якщо у працівника змінилися персональні дані, була проведена реорганізація юридичної особи або відділу, де працює співробітник. Переоформити дозвіл необхідно не пізніше, ніж через 1 місяць з моменту переведення співробітника на нову посаду або зміни назви посади в компанії.

  Яка заробітна плата передбачена законом для іноземних співробітників?

  Ще одне важливе питання – це розмір заробітної плати, на яку можуть претендувати особи, які оформили дозвіл на працевлаштування в Україні. У законодавстві також містяться строгі вимоги на цей рахунок. Зокрема, спеціальні вимоги для іноземних співробітників є в наступних випадках:
  • Якщо іноземний працівник отримує дозвіл на роботу в Україні для працевлаштування в громадські або благодійні установи, роботодавець зобов’язаний гарантувати йому дохід в розмірі не менше 5 мінімальних заробітних плат на місяць.
  • Якщо іноземна особа відноситься до категорій іноземних найманих працівників, внутрішньокорпоративних правонаступників або осіб, які очікують рішення по визнанню їх біженцями, роботодавець зобов’язаний гарантувати їм дохід у розмірі не менше 10 мінімальних заробітних плат на місяць.
  Для представників особливих категорій іноземців або осіб без громадянства будь-які вимоги за розміром заробітної плати не застосовуються. Роботодавець може взяти їх на роботу навіть з оплатою праці в розмірі 1 мінімальної зарплати.

  Порядок отримання дозволу на працевлаштування в Україні.

  Для того щоб оформити дозвіл на роботу для іноземця в Україні, необхідно звернутися в Центр зайнятості. Саме цей орган є уповноваженим для оформлення таких документів. Звернутися для оформлення дозволу може тільки роботодавець. До Центру зайнятості необхідно подати пакет документів і дочекатися прийняття рішення. Терміни очікування можуть бути наступними:
  • 7 робочих днів, якщо роботодавець звертається з метою оформлення дозволу на роботу;
  • 3 робочих дня, якщо роботодавець звертається для продовження документів.
  Після прийняття рішення Центр зайнятості зобов’язаний повідомити про нього роботодавця. Також в листі повинні міститися реквізити для сплати державного мита. На сплату необхідних платежів заявнику відводиться 10 робочих днів з моменту отримання повідомлення про позитивне рішення комісії. Якщо заявник не перерахує необхідні кошти, рішення буде скасовано. Дозвіл на роботу вступить в силу відразу після того, як грошові кошти будуть зараховані до бюджету. Після того як рішення вступає в силу, роботодавець повинен укласти контракт з іноземним співробітником. Для цього йому відводиться 3 місяці з моменту видачі дозволу. Копія контракту повинна бути представлена ​​в Центр зайнятості. У роботодавця є 10 робочих днів, щоб подати копію документа. Якщо ці вимоги не будуть дотримані, рішення комісії буде скасовано.

  Які документи потрібні для отримання дозволу на роботу в Україні?

  Перед тим як отримати дозвіл на роботу в Україні, потрібно підготувати пакет документів. Він відрізняється, в залежності від того, до якої категорії відноситься претендент. Спільними для всіх категорій є такі документи:
  • Заява за встановленою формою;
  • Копії всіх сторінок паспорта. Обов’язковий нотаріально завірений переклад на українську мову.
  • Фото розміром 3.5х4.5;
  • Нотаріально завірена копія проекту трудового угоди, яка буде укладена з іноземним громадянином або особою без громадянства.
  Також необхідно надати документи, які підтверджують належність особи до тієї чи іншої категорії для отримання дозволу на роботу в Україні. Для цієї мети вам знадобляться наступні документи:
  • випускники провідних світових університетів – диплом про отримання освіти у вищому навчальному закладі, що входить в топ-100 світового рейтингу;
  • фахівці, що працюють в творчих сферах – копії документів, що підтверджують авторські права на будь-які об’єкти творчості;
  • співробітники, які прибули в рамках відрядження – копія договору, що підтверджує відрядження іноземного фахівця або особи без громадянства;
  • внутрішньокорпоративні цесіонарії – рішення іноземної компанії про переведення фахівця підрозділу в Україні, а також копія контракту;
  • особи, які претендують на отримання статусу біженця – копії документів, що підтверджують звернення за отриманням статусу біженця або державним захистом.
  Таким категоріям претендентів на отримання дозволу на працевлаштування в Україні, як засновники / члени правління в компаніях або іноземні IT-фахівці, необхідності в подачі додаткових документів немає.

  Терміни дії і розміри мита.

  Відповідно до чинного законодавства, іноземцю може бути видано дозвіл на працевлаштування в Україні терміном до 3 років. Це максимальна тривалість. Також роботодавець може звернутися в Центр зайнятості з метою продовження терміну дії дозволу на роботу в Україні для іноземців і осіб без громадянства. Розмір державного мита за оформлення документа відрізняється, в залежності від терміну дії дозволу. Держмито може бути наступною:
  • від 1 року до 3 років – 6 прожиткових мінімумів;
  • від 6 місяців до 1 року – 4 прожиткових мінімуми;
  • до 6 місяців – 2 прожиткових мінімуми.
  Продовження дозволу на працевлаштування обкладається державним митом в аналогічному розмірі. Не обкладається державним митом дозвіл на працевлаштування, що оформляється для осіб, які претендують на статус біженця або потребують державного захисту. Якщо вам потрібно оформити іноземного працівника в компанію і отримати дозвіл на роботу в Україні, Poshuk.info допоможе. За допомогою сервісу ви зможете знайти найкращі юридичні компанії, які надають послуги з працевлаштування. На платформі представлені тільки перевірені організації з хорошою репутацією, тому, скориставшись Poshuk.info, ви можете бути впевнені, що знайдете надійного партнера.

   

  Задати питання