Головна / Офшорні компанії / Реєстрація компаній на Самоа

Останні новини

10 Кві
Офшорні компанії
68 views
0 коментарів

Реєстрація компаній на Самоа

Основне корпоративне законодавство базується на таких документах:

 • Акт про Міжнародні компанії 1987 року з поправками;
 • Офшорний Банківський Акт 1987;
 • Акт про Міжнародні Трасти 1987 року;
 • Міжнародний страховий акт 1988 року.

Є окреме законодавство для резидентних компаній.

Міжнародна компанія має всі права та повноваження, як і фізичні особи. Корпоративна документація Міжнародної компанії може бути будь-якою мовою.

Для здійснення міжнародної торгівлі та інвестицій використовуються такі види компаній:

 • Самоанська Міжнародна Компанія (IC), інкорпорована відповідно до Акту про Міжнародні компанії 1987 року;
 • Самоанська Кредиторна Керована Міжнародна Компанія (CCIC) – компанія без акціонерного капіталу.

Самоанська Міжнародна Компанія (IC).

Обмеження щодо ведення торгівлі та ділової активності ІС полягають у наступному:

 • IC не може торгувати або володіти нерухомістю в Самоа;
 • IC не може займатися бізнесом, пов’язаним з банківською діяльністю, страхуванням, управлінням фондами, колективними інвестиційними схемами, трастовою діяльністю та будь-якою іншою діяльністю, так чи інакше пов’язаною з банківською справою чи страхуванням, без наявності спеціальної ліцензії.

Процедура реєстрації компаній включає подання Меморандуму та Статей Асоціації разом із реєстраційним внеском до Реєстру Міжнародних та Зарубіжних Компаній. У Самоа повинен перебувати зареєстрований офіс ліцензованої трастової компанії. Можлива покупка повністю готових компаній (Shelf Companies).

Обмеження щодо вибору назви компанії наступні:

 • Назва компанії може бути будь-якою мовою. Реєстр може вимагати перекладу назви англійською мовою, щоб переконатися, що назва не потрапляє в категорію невирішених або потребує ліцензії;
 • Будь-яка назва, яка, на думку Реєстру, непристойна, образлива чи небажана, не допускається;
 • Компанія не може використовувати назву вже зареєстрованої раніше компанії або назву, яка може призвести до плутанини;
 • Будь-яка назва, яка якимось чином асоціюється з урядовим чи королівським патронажем, неприпустима;
 • Потрібна угода або ліцензія, якщо назва компанії містить хоча б одне з наступних слів англійською або іншою мовою: Bank, Building Society, Savings, Loans, Insurance, Assurance, Reinsurance, Fund Management, Investment Fund, Trust, Trustees, Chamber of Commerce , University, Municipal, або будь-які інші слова, що передбачають зв’язок з банківською або страховою діяльністю;
 • Для вказівки на обмежену відповідальність компанії слід наприкінці назви додати одне зі слів або його абревіатуру: Limited, Corporation, Incorporated, Societe Anonyme, Sociedad Berhad Anonima.

Мінімальна кількість необхідних директорів IC – один. IC має призначити секретаря компанії. І директора, і секретар компанії можуть бути як фізичними особами, так і корпоративними органами і можуть бути будь-якої національності, не обов’язково будучи резидентами Самоа. Має бути мінімум один акціонер, за винятком випадку випуску облігацій, коли дозволяється не мати акціонерів. Акції мають бути випущені у вигляді іменних акцій. Деталі щодо директорів та акціонерів не фігурують у публічних звітах, але список акціонерів має зберігатися у зареєстрованому офісі компанії.

Звичайний статутний акціонерний капітал для IC становить US$ 1.000.000 і може бути виражений у будь-якій валюті. Мінімальний випущений капітал – одна акція без номінальної вартості чи одна акція з номінальною вартістю.

Допустимі такі типи акцій: іменні акції з номінальною вартістю та без номінальної вартості, привілейовані акції, акції, що підлягають викупу, акції з правом голосу, дисконтні (враховані) акції. Акції на пред’явника не дозволено.

Самоанська Кредиторна Керована Міжнародна Компанія (CCIC).

CCIC може діяти без акціонерного капіталу і без акціонерів та всіх звичайних прав, які мають акціонери. Такою компанією “володіють” власники облігацій “на пред’явника”. Можливо розподіляти за жеребом привілейовані акції, що підлягають викупу нерезидентами, щоб переконатися, що компанія насправді є компанією, а не чимось екзотичним, у випадках, коли це необхідно. Компанія повинна мати зареєстрований офіс у Самоа.

Обмеження щодо вибору назви компанії наступні:

 • Назви повинні закінчуватись словами або їх абревіатурами: Limited, Corporation, Incorporated, Societe Anonyme or Sociedad Anonima;
 • Наступні слова та відповідні види діяльності неприпустимі: Assurance, Bank, Building Society, Chamber of Commerce, Chartered, Cooperative, Imperial, Insurance, Municipal and Royal.

Щорічне оподаткування та збори для компаній на Самоа.

Як IC, і CCIC компанії не оподатковуються ніякими податками Самоа.
Самоа не є учасником договорів про подвійне (взаємне) оподаткування.

IC сплачує щорічний ліцензійний внесок у розмірі US$ 300, крім випадків, коли під час реєстрації компанія вирішує сплатити ліцензійний внесок за наступні періоди часу:

 • 5 років – US$ 1.000.
 • 10 років – US$ 1.500.
 • 20 років – US$ 2.000.

Слід зазначити, що пеня стягується, якщо ліцензійний внесок не сплачено вчасно.

Згідно з Актом про Міжнародні компанії 1987 року, від IC не вимагається надання фінансових звітів. Але від компанії потрібно ведення фінансових записів, які б відображали стан справ компанії.

Компанія типу CCIC не повинна надавати будь-якого фінансового звіту, оскільки власник облігацій не оподатковується.

Знайти професійну компанію чи подати запит на реєстрацію компанії в Антигуа та Барбуда можна на цій сторінці.

Купити вже готову офшорну компанію можна тут.