Громадянство України

 • Дізнайтеся як отримати громадянство України за 3, 2 або 1 рік.
 • Документи і процедура оформлення українського громадянства.
 • Отримайте персональну консультацію по Вашій індивідуальній ситуації.
 • Отримання громадянства України за допомогою професійного міграційного адвоката чи юриста.
 • Вибираєте оптимальну для Вас пропозицію і вартість за послугою.

Подайте запит та отримуйте професійні консультації та пропозиції по процедурі оформлення громадянства України від міграційних адвокатів і юристів.

Подати запит *

* – створивши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, що підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних компаній та вибрати найкращі умови.

  Створення запиту в категорії: «Громадянство України». Для надання максимально якісної консультації вкажіть своє Ім’я, Телефон або E-mail, та опишіть Ваше питання.

  Українське громадянство.

  1. Процедури отримання.
  2. Отримання громадянства за загальною процедурою.
  3. Спрощена процедура за територіальним походженням.
  4. Отримати громадянство по шлюбу.
  5. Як отримати громадянство росіянам.
  6. Як отримати громадянство білорусам.
  Громадянство України. Способи отримання і процедура
  Громадянство України – це правовий статус особи, який дозволяє отримати ряд прав і свобод в країні. Громадянство, як і посвідка на постійне проживання, дозволяє іноземцю перебувати на території країни протягом необмеженої кількості часу. Однак посвідка передбачає деякі обмеження, такі як, наприклад, відсутність виборчого права. У власників паспорта немає ніяких проблем. Як отримати громадянство України і що для цього потрібно?

  Процедури отримання громадянства.

  Відповідаючи на питання, як отримати українське громадянство , необхідно розглянути дві процедури – загальну і спрощену. Для того щоб отримати паспорт за загальною процедурою, заявник зобов’язаний виконати ряд вимог, в тому числі:
  Процедури отримання українського громадянства

  • Відмова від громадянства іншої країни. В Україні законом заборонено мати два паспорти, тому заявник зобов’язаний попередньо вийти з громадянства іншої країни і представити відповідний документ;
  • Безперервне проживання на території України протягом 5 років. Для цього особа повинна отримати посвідку на проживання або будь-який інший документ, що дозволяє легально перебувати в Україні. Якщо ви замислюєтеся над тим, як отримати громадянство України по шлюбу , варто відзначити, що в такому випадку паспорт може бути виданий через 2 роки проживання в країні;
  • Знання державної мови. Іноземець, який претендує на отримання українського громадянства, зобов’язаний знати українську мову, і пройти відповідний іспит з отриманням підтвердження;
  • Підтвердження джерела отримання грошових коштів. Вступити до громадянства може людина, яка працює або отримує грошові кошти іншим законним способом.

  Громадянство українське таким чином можна отримати за 2-3 роки. Це не рахуючи тих 5 років, які іноземець зобов’язаний прожити в країні. Тому в ряді випадків заповітний документ можна отримати і за спрощеною процедурою. Однак для цього потрібні відповідні офіційні підстави, наприклад:

  • За територіальним походженням. Отримати паспорт можуть українці, які раніше вийшли з громадянства, або які мають коріння з країни;
  • В результаті усиновлення, опіки і піклування;
  • У зв’язку з перебуванням на території України одного з батьків;
  • У зв’язку з одруженням з громадянином / громадянкою України;
  • При наданні заявнику притулку і статусу біженця.

  Оформити українське громадянство не зможуть особи, засуджені на території країни, обвинувачені в тяжких злочинах, а також учасники геноциду або злочинів проти людства.

  Як проходить прийняття до громадянства за загальною процедурою.

  Зазначений порядок актуальний для людей, які задаються питанням, як отримати громадянство України, маючи дозвіл на проживання , або ж які проживають на території країни на інших підставах.

  Особа, яка бажає отримати українське громадянство , зобов’язана з’явитися в територіальне управління Державної міграційної служби та скласти заяву на ім’я Президента України. Якщо іноземець має намір отримати паспорт, перебуваючи в іншій країні, слід звернутися в консульство. Подавати заяву можна лише особисто.

  Крім заяви, особа також зобов’язана подати ряд документів, в число яких входять:

  • Документ, що підтверджує відмову від паспорта іншої країни, заяву на вихід з громадянства або документальне зобов’язання;
  • Ксерокопія старого паспорта іноземця з відміткою про в’їзд в Україну – необхідна для підтвердження факту перебування протягом 5 років, посвідка на проживання;
  • Дозвіл на імміграцію в Україну;
  • Три фото, розміром 3.5 х 4.5;
  • Документ, що підтверджує володіння українською мовою (довідка про проходження іспиту, або атестат з освітнього закладу);
  • Документ, що підтверджує факт працевлаштування заявника або джерела його доходів.

  Процедура прийняття громадянства України в Міграційної служби УкраїниПісля прийняття заяви та пакету документів, територіальне управління Державної міграційної служби (ДМС) розглядає протягом 2 тижнів. Потім звернення передається до Головного управління ДМС в місті Київ, де воно проходить повторний розгляд. Після цього проводиться передача справи в Урядову комісію з питань громадянства. Якщо ніяких претензій до документів заявника не виникає, громадянство присвоюється указом Президента.

  Якщо звернення проводилося не через Державну міграційну службу, а через дипломатичне чи консульське представництво України в іншій країні, відомство також проводить розгляд протягом двох тижнів. Потім документи надсилаються до Міністерства закордонних справ, і вже звідти в Комісію з питань громадянства.

  Датою вступу в громадянство вважається день підписання Президентом країни відповідного указу.

  Зверніть увагу! “Купити” громадянство України неможливо! Не існує механізму отримання паспорта через спеціальні інвестиційні програми, як, наприклад, на Кіпрі. Тому ніколи не погоджуйтеся на пропозицію купити громадянство України . Професіонали можуть лише прискорити процедуру.

  Дізнайтеся подробиці отримання громадянства від професіоналів
  Задати питання

  Спрощена процедура за територіальним походженням.

  Громадянство України за територіальним походженням можуть отримати особи, які раніше вийшли з громадянства, або ж особи, чиї предки проживали на території України, але з якихось причин мігрували. Також отримати громадянство України в спрощеному порядку можуть іноземці, чиї близькі родичі проживають в країні донині. Якщо батько, мати, бабуся, дідусь, рідний брат або сестра мають український паспорт, особа може претендувати на громадянство.

  Спрощена процедура за територіальним походженням

  Отримати заповітний документ на цій підставі можуть заявники, які зможуть довести походження своїх родичів. Підтвердженням може слугувати свідоцтво про народження або будь-який інший документ, який доводить спорідненість з особою, яка є громадянином України або вийшла з громадянства з якихось причин.

  Як отримати громадянство по шлюбу?

  Одруження з громадянином або громадянкою України також є підставою для прискореного проведення процедури. Однак на відміну від підстави за територіальним походженням, тут особа спочатку отримує термінову посвідку на проживання. Пільга при отриманні громадянства за одруженням полягає в тому, що якщо особа на звичайних підставах може отримати паспорт лише після 5 років проживання в країні, для іноземців, що мають подружжя-українця, цей термін скорочується до 2 років.

  Список документів для осіб, які мають намір отримати паспорт за шлюбом з громадянином / громадянкою України включає свідоцтво про одруження. Цей документ підтверджує ваші підстави. Також ви зобов’язані подати посвідку на проживання або інший документ, який підтверджуватиме проживання іноземця в Україні протягом двох років.

  Як отримати громадянство біженцю?

  Як отримати громадянство України біженцю?Також в Україні за спрощеною процедурою можуть отримати громадянство і особи, які отримали статус біженця. Біженцем визнається іноземець або особа без громадянства, яка була змушена покинути країну проживання через незалежні від неї обставини. Такими можуть бути визнані загроза життю і здоров’ю людини, революції, військові дії, геноцид і т.д.

  Для того щоб отримати громадянство на цій підставі, особа спочатку зобов’язана отримати статус біженця. Також людина повинна жити на території України протягом 3 років. При зверненні в державні органи за отриманням паспорта, необхідно надати документ, що підтверджує вихід з громадянства, підтвердження статусу біженця, а також підтвердження факту проживання в країні протягом 3 років.

  Як отримати громадянство росіянам.

  Питання, як отримати громадянство України громадянину Росії , хвилює багатьох росіян. Однак через напружені відносини між країнами це здається неможливим. Насправді, українське громадянство для росіян отримати цілком реально. Більш того, з недавніх пір це можна зробити ще простіше.

  13 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння громадянства росіянам за спрощеною процедурою. Зокрема, скористатися такою можливістю зможуть особи, які зазнали політичних переслідувань у себе на батьківщині, або ж брали участь в бойових діях на Донбасі на стороні ЗСУ.

  Отже, як росіянину отримати громадянство України в спрощеному порядку? Якщо особа піддалася політичним переслідуванням на батьківщині, необхідно звернутися в Державну міграційну службу із заявою та пакетом документів. Крім стандартних документів, громадянину Російської Федерації потрібно представити підтвердження переслідування з політичних причин. Це може бути довідка з МЗС України, дипломатичного або консульського представництва в РФ, видана в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів. Якщо особа брала участь в бойових діях на стороні ЗСУ, для прийняття громадянства досить лише уявити підтвердження виходу з громадянства Російської Федерації.

  Крім того, росіяни можуть отримати документ на загальних підставах, або за спрощеною процедурою, аналогічно громадянам інших країн, які бажають пройти натуралізацію.

  Як отримати громадянство України білорусам.

  Як отримати громадянство України білорусамРозпад СРСР розділив багато сімей. Багато українців, які до 24 серпня 1991 року виїхали з яких-небудь причин в Білорусь, змушені були залишитися в цій країні. Багато з них в подальшому отримали місцеве громадянство і десятиліттями проживали на території РБ. Однак з часом все частіше у таких людей виникає питання, як отримати українське громадянство громадянину Білорусі ? Цим же питанням задаються і корінні білоруси, які незадоволені своїм життям на батьківщині або мають інші підстави для переїзду.

  Важливо знати, що між багатьма республіками колишнього СРСР діє особлива угода про громадянство. І білоруси можуть скористатися нормами даного документа, щоб отримати український паспорт за спрощеною процедурою. Наприклад, можна скористатися нормами про возз’єднання сім’ї або територіальне походження, що дозволить відновити громадянство в найкоротші терміни.

  Більш того, білорусам, які вирішать отримати паспорт України в спрощеному порядку, навіть не знадобиться витрачати час на вихід з громадянства Республіки Білорусь. Відповідно до чинної угоди між країнами, громадянство припиняється автоматично після подачі заяви в Державну міграційну службу.

  Poshuk.info допоможе прискорити процедуру отримання громадянства України.

  При самостійному оформленні громадянства, процедура може істотно затягнутися. Через проблеми з державними органами, затягування, а часом і незаконних дій, процедура може зайняти до 3 років. Тому краще довіритися професіоналам. Юристи нададуть консультацію з питань зміни громадянства, допоможуть підготувати пакет документів і представлять інтереси заявника в державних органах влади. З професійною допомогою, ви маєте можливість змінити громадянство в термін до 12 місяців.

  Однак як знайти компанію, яка допоможе отримати громадянство України, ціна послуг якої буде прийнятною, а результат – гарантованим? У цьому вам допоможе портал Poshuk.info. На нашому сайті представлений список юридичних компаній, які займаються питаннями отримання громадянства. Скориставшись нашим сервісом, процес пошуку займе всього кілька хвилин.

  На Poshuk.info ви знайдете великий список юридичних компаній, які спеціалізуються на міграційному праві або мають в своєму складі відповідні відділи. Тому вам не доведеться дзвонити або писати в різні організації і цікавитися, чи надають вони подібні послуги. Таким чином, ви значно економите час і сили. Крім того, завдяки Poshuk.info, ви можете вибрати кілька компаній, відвідати їх офіційні сайти, порівняти умови і ціни на послуги. Poshuk.info допоможе оперативно знайти будь-які юридичні компанії і отримати послуги за прийнятну ціну.

  Залишилися питання щодо отримання громадянства України? Отримайте всі відповіді, створивши запит:

  Подати запит *

  * – створивши запит на сайті Poshuk.info, його отримають усі, верифіковані, юридичні та адвокатські компанії, що підписані на цю категорію послуг, тому Ви зможете отримати максимум інформації від різних професійних компаній та вибрати найкращі умови.